Arayıpta Bulamadıklarınıza Dair Herşey Burada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dersler,Eğlence,Oyun,Sinema,Yarışma,Teknoloji,Video...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Örnek Dua

YazarMesaj
petr-cech
Admin
Admin
petr-cech

Örnek Dua Empty
MesajKonu: Örnek Dua   Örnek Dua Icon_minitimeCuma Mart 27, 2009 9:50 pm

DUA
Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergahının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.
Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.
Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegane enîsisin!
Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen’in lütfun ve keremindir.
Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkarlar da “Tevbe, ya Rabbi!” deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.
Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen’sin!
Arz-ı halimizdir yüce Rahmana
Bittim dediğimiz yerde yettim diyeni beklemektir
Kalb telefonuyla, gönül telgrafıyla santralsiz ulaşmaktır maksuda
Gözlerin ve avuçların çevrilmesidir semaya
------------------------------------------------------------------
Hani her fırsatta anlatırdın ya Üstadım
Efendimizin “ümmetim” diye dua edişini
Gel gör ki halimizi değiştik bizler hem de farketmeden
Dünyalık yaşıyoruz artık, arzularımız ise nefsanilikten

Size gerçek mü’minin kim olduğunu söyleyeyim mi?
O, diğer kimselerin malları ve canları hususunda kendisinden emin bulunduğu insandır. Doğru müslüman başka insanların, onun dilinden ve elinden gelebilecek zararlardan salim olduğu kimsedir. Hakikî mücahid nefsinin engellemelerine rağmen ömrünü Allah’a itaatla geçiren yiğittir.. ve hâlis muhacir de hata ve günahlardan uzak duran iman reidir.
https://biz-im.forum.st
petr-cech
Admin
Admin
petr-cech

Örnek Dua Empty
MesajKonu: Geri: Örnek Dua   Örnek Dua Icon_minitimeCuma Mart 27, 2009 9:52 pm

EMEĞE SAYGI
https://biz-im.forum.st

Örnek Dua
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics